Pług obrotowy

Pług orny przeznaczony jest do pracy w rolnictwie do wykonywania orki zagonowej polach płaskich o niewielkim nachyleniu. Może być stosowany na rożnych rodzajach gleb dzięki resorowemu zawieszeniu słupic pługu, które zabezpieczają również korpus przed uszkodzeniem. Pług jest bardzo łatwy w obsłudze, wystarczy kilka regulacji i jest gotowy do pracy.

Pług orny wysyłany jest z zakładu producenta kompletnie zmontowany.

Opis

Podstawowym elementem pługa jest rama nośna, do której za pośrednictwem głowic  przymocowane są  słupice pługu. Korpusy pługu połączone są belką ustawczą regulacji szerokości orki. Regulację szerokości pierwszej skiby wykonuje się przez ustawienie belki zaczepowej za pomocą śruby regulacyjnej. Regulację szerokości orki na każdym z korpusów umożliwia belka ustawcza szerokości orki. Ustawienie jej zmienia się regulując śrubę rzymską belki ustawczej lub opcjonalnie siłownikiem. Po regulacji śrubę należy zablokować pierścieniem blokującym, ustawienie siłownika zabezpiecza zawór odcinający. Szerokość bruzdy można regulować w zakresie 30cm do 50cm. Małe szerokości skiby zaleca się stosować podczas pierwszej orki siewnej, zwłaszcza na glebach ciężkich wymagających dobrego pokruszenia natomiast duże szerokości skib zaleca się stosować podczas orki przedzimowej, zwłaszcza na glebach lekkich i średnich.

Do przodka  na ramie głównej przymocowany jest zaczep pługa oraz belka zaczepowa. Pług wyposażony jest w koło podpierające i podporę

Dodatkowo pług może być wyposażony w krój tarczowy oraz w hydrauliczną regulację szerokości orki.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Pług obrotowy”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Menu