Luxxum 100-120

3 MODELI W ZAKRESIE MOCY OD 100 DO 120 KM
Niektóre rzeczy tak ułatwiają pracę, że się później dziwisz, jak wcześniej sobie radziłeś bez nich. Taki właśnie jest ciągnik Luxxum marki Case IH. Lepsza zwrotność, wyższy poziom komfortu i lepsza widoczność niż w jakimkolwiek innym ciągniku o tych gabarytach, jakie do tej pory wyprodukowaliśmy. Luxxum kontynuuje nasz cel zwiększania wydajności i ułatwienia pracy operatorowi.

Opis

Wystarczy jedno spojrzenie na ciągnik Luxxum, aby przekonać się, iż jest on przeznaczony dla tych, którzy oczekują czegoś więcej. Ta seria ciągników jest skonstruowana z myślą o użytkownikach, którzy nie oczekują od maszyny potężnej mocy, lecz doskonałości w pozostałym zakresie.

DŁUGIE DNI W PRACY MIJAJĄ BARDZO SZYBKO

Wszystkie elementy w kabinie ciągnika Luxxum zdają się pochodzić ze znacznie większej maszyny. Jest to pierwszy ciągnik marki Case IH tej klasy, który nasi konstruktorzy wyposażyli w podłokietnik sterowania z Multicontrollerem. Multicontroller sprawia, że obsługa szeregu funkcji – od zmiany kierunku jazdy aż po sterowanie przekładnią napędową i układem hydraulicznym – znajduje się tuż w zasięgu Twojej ręki, a nawet kciuka.

ODPOWIEDNI BIEG DO KAŻDEJ SYTUACJI

Dzięki nowej przekładni 32×32 będącej standardowym wyposażeniem wszystkich ciągników Luxxum zyskasz na automatyzacji zazwyczaj znanej z maszyn znacznie większego kalibru. Posiada ona 4-stopniową przekładnię przełączalną pod obciążeniem pracującą bez użycia sprzęgła nie tylko przy zmianie przełożenia, lecz również zakresu. Najpłynniejsza przekładnia zwrotna w branży została wyposażona w programowany wybór biegu do jazdy do przodu i biegu wstecznego.

KOMFORT PIERWSZEJ KLASY

Oferta obejmująca nową sztywną i amortyzowaną oś do ciągników Luxxum sprawia, że każdy użytkownik może wybrać wersję osi odpowiednią do swych potrzeb, niezależnie od tego, czy w swej pracy pokonuje on długie odcinki po drodze czy raczej krótsze, wykonuje ciężkie prace lub raczej lżejsze polowe. Zastosowana w ciągnikach Luxxum amortyzacja osi przedniej o skoku 80 mm jest dobrze znana z innych modeli marki Case IH; stopień tłumienia drgań jest regulowany za pomocą nowoczesnego akumulatora oraz regeneracyjnego zaworu, co zapewnia nad wyraz równą jazdę i automatyczne samopoziomowanie osi.

SYNERGIA W PRACY

Średnie gabaryty ciągników wcale nie znaczą, że muszą one się obejść bez technologi dostępnych dla ich większych braci. Wszystkie ciągniki Luxxum można zamówić w wersji przygotowanej fabrycznie do montażu monitora z pakietem obejmujący, wspornik montażowy do monitora i złącze ISO 11783, dzięki czemu nie tylko mogą korzystać z systemu GPS, lecz również współpracować z narzędziami kompatybilnymi ze standardem ISOBUS. Po podłączeniu przewodu połączeniowego narzędzia do gniazda z tyłu ciągnika na terminalu ISOBUS pojawia się maska umożliwiająca monitorowanie funkcji maszyny oraz ich zmianę i sterowanie nimi za pomocą ekranu dotykowego.

LUXXUM I ŁADOWACZ CZOŁOWY, IDEALNA PARA

Przy pracy z ładowaczem czołowym ciągnik musi dać z siebie wszystko – moc, wytrzymałość, zwrotność i mocny układ hydrauliczny. Te elementy stanowią integralną część składową ciągnika Luxxum. Takie elementy jak nowe, bardziej wytrzymałe osie oraz układ hydrauliczny CCLS z wykrywaniem obciążenia o natężeniu przepływu 80 lub 100 l/min sprawiają, że ciągniki są stworzone do intensywnych prac przeładunkowych. Wraz z idealnie dopasowanymi do nich ładowaczami czołowymi marki Case IH serii LRZ ich udźwig sięga w zależności od modelu 2540 kg, a wysokość podnoszenia – 3,86 m. Najwyższy komfort obsługi zapewnia dżojstik umożliwiający obsługę układu hydraulicznego z funkcją wysprzęglania umieszczony na podłokietniku z Multicontrollerem. Wyprofilowana szyba przednia, okno dachowe i płynna zmiana kierunku jazdy stanowią perfekcyjne uzupełnienie.

PEŁNA KONTROLA DZIĘKI AKTYWNEMU SPRZĘGŁU

Aktywne sprzęgło zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracy. Ułatwia ono zatrzymywanie się na skrzyżowaniach oraz zwiększa bezpieczeństwo tego manewru, a także zapewnia bezpieczne ruszanie ciągnikiem z podłączoną ciężką przyczepą. Umieszczone w przekładni czujniki bezpieczeństwa automatycznie zapewniają ciągłość przenoszenia napędu przy użyciu hamulca podczas jazdy z górki z ciężkim ładunkiem, tzn. nie następuje rozłączenie sprzęgła. Sprzęgło nie reaguje również przy użyciu samego hamulca kierunkowego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Luxxum 100-120”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Menu